FlowRampy - innowacyjny produkt Grupy Techramps

2021/08/04

Kierując się naszymi wartościami jakimi są: innowacyjność, współpraca, profesjonalizm oraz satysfakcja, odgrywającymi kluczową rolę wewnątrz naszej Grupy, podjęliśmy decyzję o stworzeniu obiektu, który byłby odzwierciedleniem bliskiej współpracy naszych marek. Naszym celem było stworzenie miejsca, które zrzeszałoby przedstawicieli sportów miejskich w małej, ale wspólnej przestrzeni. Zaprojektowaliśmy obiekt dostosowany do potrzeb użytkowników skateparków, jak i flowparków służących do uprawiania dwóch dyscyplin - street workoutu oraz parkouru. Efekt końcowy, jakim jest FlowRampa – obiekt sportowy XXI wieku, dzięki swojemu designowi świetnie współgra z miejską architekturą oraz bez wątpienia stanowi jedno z bardziej innowacyjnych miejsc tego typu.

Flowrampy by Grupa Techramps

FLOWRAMPY, CZYLI STREET WORKOUT I PARKOUR W JEDNYM

Będąc osobami aktywnymi fizycznie, trenującymi w wolnych chwilach, myśleliśmy nad miejscem, gdzie sami chcielibyśmy się spotykać. Ze względu na atmosferę panującą wewnątrz Grupy Techramps, wspólne wypady po pracy nie są rzadkością, a raczej stanowią wymiar pewnego rodzaju tradycji. Dzieląc się ze sobą pomysłami, poglądami oraz doświadczeniem techniczno-projektowym, byliśmy w stanie wypracować kilka koncepcji miejsca sportowo-rekreacyjnego. Tak powstała wizja FlowRampy, składającej się z drążków, poręczy, kółek gimnastycznych, jak również elementów, które bez przeszkód można wykorzystać w treningu parkourowym lub street workoutowym – każdy z użytkowników FlowParków znajdzie więc tutaj coś dla siebie. Dodatkowo FlowRampa posiada wbudowaną minirampę, czyli bonusowy tor dla prawdziwych miłośników deskorolki, BMX’a oraz rolek – to miejsce, gdzie użytkownicy skateparków projektowanych i budowanych przez Techramps odnajdą się bez trudności.

DESIGN W PARZE Z BEZPIECZEŃSTWEM I KOMFORTEM JAZDY

Wieloletnie doświadczenie projektowo-budowlane na rynku obiektów sportowych oraz praktyczna znajomość ekstremalnych dyscyplin sportowych, pozwoliły nam opracować technologię, która zapewnia równocześnie bezpieczeństwo, estetykę, a w dodatku maksymalną ergonomię jazdy.
Niezaprzeczalnym walorem technicznym tego obiektu jest stalowa, stabilna konstrukcja. Średnice drążków oraz samo ich wykonanie zostało przystosowane do jak najlepszego wykonywania treningu street workoutu. Traceurzy, czyli osoby trenujące parkour, mają zatem możliwość wykonywania m.in. cat leapów lub climb upów na ścianach, wykończonych drewnem, a także odpowiednio zabezpieczonych przed niepożądanym wpływem czynników zewnętrznych.
Z kolei elementy jezdne na minirampie zostały wykonane ze sklejki stosowanej przy budowie skateparków modułowych. Odpowiednie kąty oraz wymiary poszczególnych elementów obiektu zostały szczegółowo sprawdzone i zweryfikowane pod kątem praktycznym, tak aby pomimo niebanalnego designu odznaczały się wysoką funkcjonalnością, która pozwoli zapewnić użytkownikom najwyższy komfort jazdy oraz czerpać z ćwiczeń satysfakcję.

FLOWRAMPY DOSTOSOWANE DO TWOICH POTRZEB


Zaletą przygotowanej przez Nas koncepcji FlowRampy jest przede wszystkim możliwość ich łatwej modyfikacji. Co za tym idzie, w zależności od preferencji i zainteresowań osób trenujących, w grę wchodzą zarówno urządzenia do street workoutu i parkouru, jak i elementy do skateboardingu. Taka opcja stwarza również możliwość wzbogacenia obiektu o specjalne części, jak np. o kółka gimnastyczne czy potrójne dipy oraz zezwala na zmianę rozmiaru np. minirampy. Jest to także doskonała szansa na to, by po wcześniejszych konsultacjach ze społecznością, przygotować obiekt, który będzie spełniał jej oczekiwania i wymagania, natomiast architektom pomoże dobrać odpowiednie wymiary urządzeń dostosowane do dostępnego terenu.
Dodatkowym atutem tego obiektu jest jego kompaktowość. Mała powierzchnia, która jest niezbędna do wybudowania FlowRampy, stwarza architektom możliwość do kreatywnego wkomponowania jej w nieduże przestrzenie, co więcej - nie ingerując przy tym w drastyczny sposób w środowisko naturalne. Idealnymi miejscami, gdzie sprawdzą się takie obiekty są głównie tereny rekreacyjne, takie jak parki miejskie, zbiorniki wodne, ale również miejsca spotkań w centrach miast posiadających ograniczony teren.

Tak zaprojektowane Flowrampy to innowacyjna odpowiedź na potrzeby osób trenujących street workout, parkour czy też jeżdżących na rolkach, deskorolkach bądź BMX’ach. W takim miejscu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo będzie miał szansę poznać i spojrzeć na inne formy aktywności fizycznej, często kończące się zawarciem nowych znajomości! Warto więc pozostać otwartym na nowe rozwiązania rekreacyjne.
Jesteśmy przekonani, że ten obiekt sportowo-rekreacyjny XXI wieku, już wkrótce wpisze się na stałe w kanon małej architektury miejskiej i będzie popularnym miejscem spotkań zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń.
 

Następny artykuł
 • Zalety pumptracków modułowych/mobilnych Zalety pumptracków modułowych/mobilnych

  Pumptrack to tor składający się z wzniesień nazywanych muldami, które umożliwiają jazdę na rowerze w tzw. systemie pompowania – nabierania prędkości poprzez prace ciężarem ciała a nie poprzez pedałowanie. Tory takie, stworzone z myślą o rowerzystach są ob

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/31 Czytaj dalej
 • Obiekt sportowy dla dzieci | rowerowy plac zabaw Obiekt sportowy dla dzieci | rowerowy plac zabaw

  Coraz częściej spotykamy kilkunastu, kilkudziesięciu a nawet czasem kilkuset metrowe tory, zwykle mające kształt spirali, na których szaleją rowerzyści, skateboardziści i osoby jeżdżące na rolkach lub hulajnodze. Szybko rozprzestrzeniająca się moda na pum

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/31 Czytaj dalej
 • Co to jest Pumptrack? Co to jest Pumptrack?

  Pumptrack to tor mający kształt pętli przeznaczony głównie dla rowerzystów, chociaż korzystają z niego również osoby jeżdżące na rolkach, desce i hulajnodze. Na tor ten składają się wzniesienia i pochyłe zakręty, które umożliwiają jazdę na rowerze bez ped

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/31 Czytaj dalej
 • Pumptracki - moda na rowerowe place zabaw Pumptracki - moda na rowerowe place zabaw

  Pumptrack to tor rowerowy, mający zazwyczaj kształt okręgu chociaż niejednokrotnie przybierający inne formy, na przykład ósemki. Tor ten pełen wzniesień i spadów, ostrych zakrętów jest pomysłową konstrukcją umożliwiającą jazdę w systemie tzw. „pompowania”

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/09/27 Czytaj dalej
 • Jak jeździć rowerem na pumptracku – podstawy Jak jeździć rowerem na pumptracku – podstawy

  Niekiedy pumptrack jest trasą wykopaną w ziemi, gdzie indziej to tor betonowy a coraz częściej także wykonany z kompozytów pumptrack modułowy. To właśnie ten typ często montowany jest w ostatnich latach w parkach, przy szkołach i na placach.

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/09/20 Czytaj dalej